Прес-форма як пристрій для отримання виробів різної конфігурації

Штампи і прес-форми задають складні контури виробів, обмежуючи кількість використовуваного матеріалу строго необхідним об'ємом.

Штампи працюють з листовим матеріалом і швидко виготовляють необхідну форму. Однак, при цьому геометрія виробу повинна передбачати зворотний хід штампа, що обмежує діапазон продукції відбитками.

Прес-форми відрізняються комплексною конфігурацією для виготовлення продукції складної форми: запчастини автомобілів і техніки, пляшки для питних продуктів, медичне обладнання, дитячі іграшки та інше. У виробництві використовується порошок або попередньо розплавлена маса, що подається в порожнину матриці, або заготовка для видування.

Технологічні особливості

Технологія

Екструзія - сировина продавлюється в форму під високим тиском.
Лиття під тиском - високошвидкісне виробництво, що використовує термопласт-автомати для подачі текучої сировини в прес-форму.
Роздув - в прес-форму подається заготовка, вона нагрівається і приймає необхідну форму під тиском повітря, що нагнітається всередину заготовки.
Термоформування - полімерний лист підігрівається і натягується на формуючий пуансон вакуумним впливом.

Складність форми

Для виробів зі складною геометрією вибір технології звужується. Так, пляшки для питних продуктів не дозволяють витягти пуансон, тому для їх виробництва використовується технологія роздування. Але для більш масивних виробів складно забезпечити рівномірне роздування, тому використовується технологія екструзії або лиття під тиском. У таких випадках прес-форма складається з трьох і більше елементів, щоб її можна було зняти з виробу. Чим більше площин роз'єму, тим складніше виготовлення і підгонка частин прес-форми.

Матеріал

Прес-форми для штампування металу і оснащення для лиття пластмас виготовляються з різного матеріалу. Також залежно від серійності виробництва можливе використання більш міцних марок сталі, що забезпечують в ході експлуатації 5 000 000 змикань і більше.

Спеціалізація

Зазвичай прес-форма для пластику призначена для одного конкретного виробу, але за необхідності можна сконструювати модульну систему, щоб змінювати конструкцію виробів за рахунок змінних компонентів. Також для серійного виробництва доцільно використовувати багатогніздові прес-форми, щоб формувати в процесі одного циклу відразу кілька виробів.

Повідомте про необхідні характеристики фахівцям СМП "Квота", і вони з радістю допоможуть визначитися з оптимальним вибором прес-форми для вашого виробництва.